Purpinator 1l.

Purpinátor zvyšuje produkci flavonoidů, jako jsou antokyany, které zlepšují zbarvení rostlin a bohaté odstíny fialové.

799,00 Kč


Kód: MGPP1

Dostupnost: Poslední 2 ks

Purpinator 1l.

Purpinator je zcela přírodní přípravek, díky kterému dochází ke zvýšené produkci flavonoidů, jako jsou antokyany, které zlepšují zbarvení rostlin a v určitých kultivarech dodávají hluboké, bohaté odstíny fialové, aniž by došlo ke změně růstového prostředí. Purpinator lze stejně jako jeho alternativu Terpinator, použít s jakoukoliv sadou hnojiv a poskytne vaší rostlině stavební kameny pro tvorbu terpenů, čímž dojde ke zlepšení aromatu, účinku a chuti. Odemkněte skutečný genetický potenciál vašich rostlin a uvidíte, ucítíte a pocítíte rozdíl díky Purpinatoru!

Jak to funguje?

Modré a červené pigmenty jsou v rostlinách běžně ovlivňovány antokyany, jako je kyanidin. Antokyany jsou typem rostlinného barevného pigmentu, který patří do větší skupiny sloučenin známých jako flavonoidy. Barva antokyaninového pigmentu je obecně spojena s pH buněčné mízy. Pigment kyanidin má v roztoku s vysokým pH modrou barvu, v neutrálním roztoku fialovou barvu a v kyselých podmínkách je červený.

V kombinaci s rozsahem modrého světla 400-500 nm, známého také jako akční spektrum pro produkci pigmentu, přípravek Purpinator zvyšuje produkci flavonoidů aniž by měnil neutrální pH buněčné mízy, což u jistých kultivarů vede k zabarvení do ,,fialova".